Матраци нового покоління кардинально відрізняються від виробів, набитих ватою, які раніше повсюдно використовувалися в наших будинках. Матраци з пружинними блоками і безпружинним наповненням служать набагато довше, підтримують хребет, забезпечуючи спокійний і здоровий сон протягом всієї ночі. Однак, перед покупкою важливо знати, який саме тип матраца підходить вам.

Чим відрізняються матраци з пружинами і цільним наповнювачем?

Основу пружинних матраців складають пружинні блоки різного типу: «Боннель», «Мульти Боннель», Pocket Spring. Пружинні блоки різних моделей відрізняються кількістю пружин, технологією виготовлення і характеристиками. Наприклад, блоки Pocket Spring забезпечують точковий розподіл навантаження, отже, створюють вищий ортопедичний ефект.

Безпружинні матраци є монолітними — для виробництва основи використовується натуральний або синтетичний латекс, піна з ефектом пам'яті, часто додається кокосове волокно. Головна відмінність монолітних матраців — вищий рівень жорсткості.

Щоб правильно підібрати тип матраца, розберемося детальніше в їх характеристиках.

Особливості пружинних матраців

Спальна поверхня матраців цього типу формується з пружинних блоків, які зверху покриваються настилочними матеріалами. Від їх якості залежить комфорт і показники жорсткості.

Найпопулярніші види пружинних блоків:

  • Боннель — залежні пружинні елементи, які надійно скріплені між собою. Такі матраци відрізняються хорошою пружністю, але дають слабкий ортопедичний ефект.
  • TFK — сучасніший різновид незалежних пружинних блоків, кожен із яких упакований в індивідуальний чохол. Завдяки такій конструкції, навантаження розподіляється рівномірно, матрац продавлюється під вагою тіла.
  • Multipocket — в таких матрацах на один квадратний метр припадає більше пружин, тому тіло підтримується в оптимальному положенні. Як настильних матеріалів використовується кокосова койра, яка робить матрац жорсткішим.
  • Micropocket — найміцніші пружинні блоки, які витримують великі навантаження. У пружинному блоці Micropocket містяться ізольовані пружини різних типів. Кожна пружина поміщається в окрему кишеньку, яка кріпиться до інших спеціальною спайкою. Така система відрізняється найвищими показниками довговічності і ортопедичним ефектом.

Пружинні матраци рекомендовані людям з хворобами хребта: грижами, протрузіями. Внаслідок особливої конструкції, такий матрац забезпечує рівномірний розподіл навантаження, не дозволяє хребту деформуватися під час сну. Завдяки ортопедичному ефекту біль у спині зменшується, спати стає легше.

Важливо пам'ятати, що при проблемах з хребтом спати на жорстких матрацах не рекомендується. Перед такою важливою покупкою важливо проконсультуватися у ортопеда.

У чому особливості безпружинних матраців?

Оскільки всередині таких виробів немає пружин, за ортопедичний ефект відповідають матеріали з високими показниками еластичності і пружності. Найбільш популярні наповнювачі: латекс, койра (кокосове волокно) і піна з ефектом пам'яті.

Натуральний латекс отримують з соку гевеї, який після тривалого виробничого процесу перетворюється на еластичний, міцний, довговічний і м'який матеріал. У більшості моделей матраців натуральний латекс поєднується з пінополіуретаном, щоб трохи знизити ціну. Якщо ви шукаєте матрац підвищеної жорсткості, вибирайте моделі, доповнені койрою.

Основні переваги латексних матраців:

  • високий рівень гігієнічності — в латексі не накопичується пил, сторонні запахи, він не виділяє речовин, які б могли зашкодити людині;
  • пружність і еластичність — латексний наповнювач швидко повертається у вихідну форму, а під впливом ваги тіла допомагає зайняти правильне положення;
  • пориста структура забезпечує вільну циркуляцію повітря, тому матрац буде прохолодним у спекотні дні і теплим, коли в кімнаті прохолодно.

Койра додає матрацу жорсткості, тому спати на такому виробі буде досить незвично. Матраци з кокосового волокна відмінно підходять для дітей, також можуть призначатися при деяких хворобах опорно-рухового апарату.

Піна з ефектом пам'яті під впливом тепла і ваги тіла «запам'ятовує» контури тіла, створюючи ідеальні умови для сну. Вранці наповнювач приймає вихідну форму.

Безпружинні матраци середньої жорсткості універсальні і підходять більшості користувачів. Для дітей і підлітків варто вибирати матрац з додаванням койри, щоб забезпечити правильні умови для формування хребта.

Проконсультуватися з приводу вибору відповідного матраца і купити ідеальну модель ви зможете в інтернет-магазині RoomDepot.