Від правильності вибору таких меблів залежить не тільки їхня довговічність, функціональність, відповідність стилістиці інтер'єру, а й здоров'я та працездатність людини. Якщо вам потрібно правильно вибрати письмовий стіл, 10 порад від наших фахівців допоможуть вам впоратися з цим завданням найкращим чином.

Чому так важливо правильно вибрати й купити письмовий стіл?

Апріорі такий стіл є робочим місцем людини. Адже за ним вона займається навчальною, творчою або інтелектуальною діяльністю. Вона може бути пов'язана із захопленнями людини чи її прямими обов'язками за місцем роботи. Відповідно, такі меблі мають відповідати їхнім функціональним завданням, анатомічним особливостям статури людини, її віковим особливостям і ортопедичним рекомендаціям.

Від того, наскільки правильно ви зуміли вибрати й замовити письмовий стіл, залежить самопочуття і продуктивність людини. Адже за тривалого перебування за таким робочим місцем, надзвичайно страждає хребет у різних його відділах, судини, зір, а також більшість внутрішніх органів. Бо якщо положення тіла буде неправильним, вони деформуватимуться, отримуватимуть непосильне навантаження, що в результаті призводить до хронічних захворювань.

Письмовий стіл, як вибрати правильно

10 ефективних порад, як правильно вибрати письмовий стіл

  1. Важливо почати вибір з виду письмового столу. Це може бути робоче місце школяра або айтішника. Відповідно стіл обирається суто письмовий, для комп'ютера, з місцями для зберігання речей, трансформер або у вигляді парти.
  2. Необхідно враховувати форму столу. Вона може бути прямокутною, Г- або П-подібною. Стіл може бути доповнений тумбою, висувними шухлядами, полицями, стелажем. Правильно обрана форма дасть змогу за допомогою таких меблів зонувати простір.
  3. Щоб правильно вибрати письмовий стіл, потрібно звертати увагу на місце його майбутнього розташування. Найкраще, якщо він розміститься лівою стороною до вікна, щоб правильно падало світло. Для економії простору вибирається кутова модель. Зручно розмістити стіл уздовж вікна.
  4. Велике значення має висота робочого місця. При цьому потрібно керуватися ДСТУ України 8604:2015. Тут ви знайдете рекомендації щодо вибору таких меблів з урахуванням зросту людини. Так, для дорослого зазвичай підходить варіант висотою 75 см, а для школяра — 140 см.
  5. Розмір стільниці також регламентується в цьому ДСТУ. Він залежить від специфіки діяльності людини, кількості використовуваних нею в роботі за столом девайсів та різного приладдя. Чим їх більше, тим більшими мають бути такі меблі. Мінімальною вважається довжина стільниці 120 см при ширині 50 см.
  6. Наявність місць для зберігання різних предметів дасть змогу більш раціонально організовувати робоче місце. Це можуть бути висувні, приставні або монолітні тумби, шафки, полиці, стелажі. Найсучаснішими вважаються модульні системи.
  7. Стіл-трансформер дасть змогу переформатувати робоче місце за бажанням користувача. Часто використовують стільницю з регулюванням нахилу і телескопічні ніжки. Це важливо і вигідно для налаштування під особливості дитини, адже вона постійно росте.

Письмовий стіл вибрати

  1. Елементи конструкції для роботи з комп'ютером. Для цього використовуються підставки під монітор, висувна поличка для клавіатури, відділення для системного блоку та інших видів оргтехніки. Для впорядкованості проводів має бути передбачено отвір у стільниці, тримачі та канали.
  2. Кількість користувачів. Якщо в сім'ї двоє і більше дітей, то велика ймовірність, що вони працюватимуть, використовуючи один письмовий стіл. У такому разі його можна розділити можна за допомогою опори, встановленої під стільницею, або спеціальних систем зберігання.
  3. При виборі столу неодмінно потрібно враховувати матеріал. Він має бути практичним, екологічним і безпечним. Найкращий вибір — це дерево. Більш бюджетними, але не менш довговічними є МДФ і ДСП. Стильні пластик та скло рекомендовані переважно для дорослих.

Пропонуємо вам якісні письмові столи замовити в каталозі інтернет-магазину компанії RoomDepot. Зробити безпомилковий вибір вам допоможуть наші професійні консультанти.