Вибрати й купити меблі — це справа по-своєму складна. Але ще складніше власноруч зібрати куплену шафу або комод. Як впоратися з цим завданням? Чи можливе взагалі легке складання меблів? Поради та підказки на цю тематику допоможуть вам самостійно встановити придбану шафу, диван, стелаж або інші аналогічні конструкції.

Легка збірка меблів: поради та підказки для легкого встановлення і складання меблів

Як правильно зібрати і встановити меблі своїми руками?

Зазвичай меблярі привозять набір окремих елементів фасаду, стійок, дверних конструкцій, фурнітури. Що з усім цим робити, якщо ви вирішили не викликати майстра? Давайте спробуємо розібратися з кожним етапом. Адже складання меблів своїми руками або за допомогою майстра — це чіткий алгоритм, що складається з багатьох операцій.

Підготовка до складання меблів

Спочатку потрібно придбати необхідний інструмент, оскільки звичайною викруткою не обійтися. Як мінімум вам вона знадобиться ще й хрестоподібна. Але краще підготувати більш професійні інструменти, до яких належать:

  • Шуруповерт. З його допомогою легше, зручніше й швидше закручувати саморізи.
  • Дриль. Він необхідний для висвердлювання отворів під ручки й кріпильні елементи.
  • Перфоратор. Цей інструмент знадобиться для навішування кухонних шафок.
  • Степлер. З його допомогою фіксується задня стінка шафи чи пенала, зроблена з ДВП.
  • Молоток, зокрема з гумовим бойком. Він потрібен, щоб забивати шафки й дюбелі.
  • Рулетка. Вона необхідна для виконання точних вимірів у процесі монтажу.
  • Інші інструменти. Вам ще знадобиться канцелярський ніж, олівець, набір викруток.

Легка збірка меблів

Основні етапи складання меблів

Якщо вам потрібно власноруч зібрати і встановити меблі, в інтернет-магазині компанії RoomDepot вам допоможуть врахувати всі ключові моменти в цьому процесі. Адже для втілення цього завдання важливо чітко розпланувати порядок роботи і скрупульозно виконати кожен момент. Основні рекомендації щодо складання меблів своїми руками такі:

  • Звільнити просторе приміщення для складальних робіт. Це має бути близько до того місця, на якому встановлюватимуть меблі. При цьому потрібно врахувати, що, наприклад, шафа збирається в горизонтальному положенні. Тому під неї знадобиться більше простору.
  • Якщо потрібно буде піднімати зібрану шафу або диван, то краще скористатися чиєюсь допомогою. В іншому випадку ви можете зірвати собі спину або заробити грижу. У професійних майстрів є спеціальне обладнання для таких завдань. Та навряд чи ви купуватимете його заради однієї шафи.
  • Для того, щоб не зіпсувати підлогове покриття, краще заздалегідь укласти на нього під елементи меблів цупку тканину чи картон. Наприклад, це може бути упаковка від придбаної шафи. Також потрібно прибрати стільці, крісла та інші предмети, які можуть заважати під час роботи.
  • Інструменти потрібно купити заздалегідь, щоб не перериватися під час роботи на походи в магазин. Їх потрібно розташувати так, щоб вони не валялися під ногами, а й були під рукою. Шурупи й інші аналогічні дрібниці краще розділити по окремих контейнерах. Також їх потрібно розфасувати за розмірами.

Поради та підказки для легкого встановлення і складання меблів

  • Під час роботи з шуруповертом не потрібно докручувати до упору. Це краще робити викруткою вручну. Тоді ви не пошкодите полотно меблів. І взагалі не потрібно поспішати. Краще періодично перевіряти за допомогою рівня й лінійки, чи точно зроблені виміри, та чи правильно ви виконуєте всі роботи.
  • Не перестарайтеся з використанням столярного клею. Він погано видаляється з підлогових покриттів. Склеєні деталі можна експлуатувати не раніше ніж через добу. Під час закріплення петель потрібно залишати невеликий люфт, поки не перевірено фіксування дверей на предмет наявності перекосів і складності їх відкривання.

Це лише деякі поради щодо того, як правильно й швидко зібрати і встановити меблі. В інтернет-магазині компанії RoomDepot вам допоможуть уточнити будь-які деталі в цьому питанні. Також вам порекомендують хороших підрядників для складання меблів.