Кухня є найбільш відвідуваним місцем у будинку або квартирі, адже саме тут ми їмо, п'ємо чай, каву або читаємо книгу, коли видалася вільна хвилина. Щоб час, який ми проводимо на кухні, був приємний, гості приходили до вас із задоволенням, важливо правильно вибрати стиль кухонного інтер'єру. Якщо ви плануєте провести кардинальний ремонт або лише в'їжджаєте до нового будинку. Добірка популярних стилів допоможе вибрати оптимальний дизайн.

Популярні стилі кухонних інтер'єрів

Як вибрати стиль кухні — основні правила

У кухні можна використовувати не тільки один стиль, але їхні комбінації, але в розумних пропорціях. Все одно один стиль має бути головним, а решта його доповнювати.

При підборі основного стилю для оформлення інтер'єру, кухонних меблів, враховуємо такі фактори:

  • розмір приміщення;
  • кольорова гамма;
  • модні тренди;
  • особисті уподобання.

Відштовхуватися потрібно від розміру кухні, адже в маленькому приміщенні особливо не розгуляєшся, там немає місця габаритним шафам і крупному декору. Якщо кухня велика, з високими стелями, ви можете вибрати класику, ретро чи бароко. Якщо дозволяє площа та ваші особисті уподобання, встановлюйте дерев'яні колони, різьбові елементи, ліпнину — все це виглядає органічно лише на великому просторі.

Інтер'єр просторої кухні з великими вікнами можна декорувати в стилі лофт, який припускає, що раніше тут були заводські приміщення. Використання грубої обробки, поєднання різних фактур надасть кухні вигляду богемної майстерні.

Кухонний інтер'єр

При виборі колірної гами важливо враховувати не лише особисті уподобання, а й розмір кухні. Для просторого приміщення можна вибирати кухонний куточок або гарнітури темних кольорів. Особливо незвичайно в сучасних інтер'єрах виглядає чорна кухонна шафа з глянсовою обробкою. При виборі темних, темних меблів стіни потрібно оформляти у світлі тони.

У класичному інтер'єрі мають кращий вигляд темні, але не похмурі відтінки — сміливо вибирайте кухонну шафу шоколадного кольору, а обідній стіл — з чорною обробкою. М'який кухонний куточок у класичному інтер'єрі можна вибрати з коричневою, бордовою, коньячною, шоколадною оббивкою.

Контрастні поєднання, наприклад, нейтральні відтінки та яскраві колірні акценти характерні для стилю модерн. Пастельні відтінки зеленого, оливкового, лавандового — риси стилю прованс.

При виборі напрямку дизайну враховуйте не лише останні тренди, а й особисті уподобання. Мода проходить, а вам користуватися кухонними меблями ще довгі роки. Тому ретельно підбирайте дизайн та колірну гаму кухонних лавок чи куточків. Нижче розглянемо найпопулярніші стилі кухонного інтер'єру та їх відмінні риси.

Модерн — велика кількість світла і повітря

Відмінні риси стилю модерн — строгий дизайн і практичність. Таку стилістику легко впізнати за прямими лініями фасадів, вбудованою технікою, точковими світильниками. Такий стиль варто вибрати, якщо ви цінуєте практичність та функціональність — на кухні модерн завжди все під рукою, немає місця статуеткам та оберегам, які тільки збирають пил. Обідній стіл може бути зі скляною стільницею, він добре вписується в загальну концепцію. Кухонний куточок можна вибрати контрастних відтінків — сірий та рожевий, білий та бірюзовий.

Вічна класика

Класичний стиль краще вибрати, якщо ви не хочете найближчими роками переробляти дизайн кухні, адже стримана класика ніколи не старіє. Меблі в такій кухні, найчастіше, з натурального дерева, допустимі варіанти фасадів із ДСП, покритого шпоном. Обідній стіл відрізняється масивною стільницею, ніжками з різьбленими елементами. Кольори - максимально наближені до відтінку натурального дерева, найкраще, вибирати меблі з масиву дерева, розкриті лаком.

Декор у класичному стилі скромний та ненав'язливий — це можуть бути невеликі картини, статуетки, вази. Занавіски та скатертини вибираються стриманих відтінків, бажано, однотонні.

Меблі для кухні

Ніжний прованс

Цей стиль ідеально підходить романтичним натурам, яким не дуже подобається суворість класики та строгість модерну. У кухні прованс багато світла та натуральних матеріалів — не тільки меблі, а й декоративні елементи. В інтер'єрі прованс вітається декор із кераміки, лози, глини, текстилю, картини із зображеннями квітів, лавандових полів, млинів.

Основні колірні відтінки: лавандовий, зелений, бірюзовий, але вони ніжні і приглушені, ніби зістарені. Саме для цього стилю характерно патинування меблів — спочатку корпус забарвлюється основним кольором, темнішим, потім другим відтінком. Після повного висихання грані меблів шліфуються, щоб проступив базовий відтінок. Так створюється ілюзія старих, потертих меблів.

Підібрати меблі для будь-якого з цих стилів інтер'єру вам допоможуть у магазині RoomDepot. Кухонні куточки та лавки, обідні столи, стільці та табурети представлені в різних колірних поєднаннях та дизайнерських варіаціях, тому підібрати потрібний варіант не складе труднощів.