Правильно підібрані меблі дозволяють перетворити навіть найменшу кухню, зробити її комфортною і зручною для всіх домочадців. Допоможе у вирішенні цього завдання кухонний куточок – меблі, які здавна використовувалися в будинках, трохи пізніше, і у квартирах. До сьогоднішнього дня популярні кухонні лавки, які відмінно вписуються в кухні невеликої площі або нестандартного планування.

Основні різновиди кухонних куточків

Вибирати тип кухонного куточка потрібно, в залежності від особливостей планування та особистих уподобань. Комплект з куточка і столу економить час і ресурси покупця, оскільки немає потреби додатково шукати обідній стіл. До того ж такий комплект виконаний в єдиній стилістиці. Щоб красиво обставити кухню, досить підібрати дизайн, який гармонійно вписується в інтер'єр.

Основна перевага кухонного куточка – компактні розміри, які поєднуються з практичністю. Практично всі моделі цих меблів оснащуються просторими нішами під сидіннями. У ці відсіки можна покласти крупи, будь-які, що не псуються, скласти посуд, якою користуються рідко. Завдяки кухонному куточку, в приміщенні з'являється набагато більше простору. За кухонним куточком всі члени сім'ї можуть збиратися на обіди, вечері, спільні чаювання, діти можуть грати або робити уроки.

Варто назвати й інші переваги кухонних куточків:

  • Практичність – навіть невеликий простір використовується максимально раціонально;
  • Куточок дозволяє вмістити всю сім'ю і навіть кілька гостей;
  • Високий рівень комфорту.

Популярність куточків пояснюється естетикою, великою кількістю варіантів дизайнерського оформлення, стилів – класика або хай-тек. Якщо дозволяє місце на кухні, ви можете вибрати куточок зі спальним місцем – в таких диванах встановлюється розкладний механізм. Такі меблі виручать, якщо в гості часто приїжджають родичі, яким ніде ночувати, гості, які приходять з пізніми або довгими візитами.

Основні критерії вибору кухонних куточків

Найважливіший параметр при виборі будь-яких меблів – розміри вільної площі. Потрібно уважно оглянути кухню, вирішити, де буде встановлені меблі, виміряти простір. Якщо ви плануєте купувати меблі зі спальним місцем, для нього також потрібно передбачити вільне місце, щоб було куди відсувати стіл.

Рівень комфорту і якість життя всіх членів сім'ї та гостей залежить від місця установки меблів. Тут важливо враховувати планування кухні й доступний вільний простір. Між куточком і іншими предметами меблів повинен залишатися прохід, не менше одного метра. Це потрібно, щоб люди спокійно переміщалися, відкривали ящики, дверцята шаф, не зачіпаючи сидячих на дивані.

Не менш важливо правильно вибрати місце: кухонний куточок повинен створювати затишок і комфорт на кухні, але ніяк не навпаки. Тому встановлювати його біля дверей, холодильника або поруч з вузьким проходом – не найкращі варіанти. Місце біля мийки або плити також не підходить. Оптимальний варіант – біля вікна, при цьому, довга частина дивана розташовується уздовж суміжної стіни.

Наступний важливий критерій вибору – матеріал виготовлення основи, яка повинна бути стійкою до дії вологи, високих температур. Конструкція куточка може виготовлятися з натурального дерева або ДСП. Перший варіант найкращий, оскільки дерево довговічне, екологічно безпечне, однак, відрізняється високою ціною. Вибираючи кухонні меблі з більш доступного ДСП, потрібно обов'язково цікавитися наявністю дерев'яного каркаса. Кухонні куточки повинні виготовлятися з каркаса дерев'яних брусків і обшивкою ДСП, тоді такий куточок прослужить дуже довгий термін.

Оббивка – ключовий критерій, що задає тон і настрій на кухні. Якщо колір оббивного матеріалу можна вибирати будь-який, аби він гармоніював з основним відтінком інтер'єру і подобався власнику. Та на якість оббивного матеріалу, варто приділити більше уваги. Всі оббивки діляться на категорії за вартістю їх за погонний метр – чим вище категорія, тим дорожче ви вибираєте оббивку. Відповідно чим дорожча оббивка, тим вона має кращі технічні показники, такі як: зносостійкість; густина; малюнок текстури. Матеріал важливо підібрати, щоб він був практичним, тобто, легко чистився, довговічним, приємним на дотик і водночас був красивим.

Всім цим критеріям повною мірою відповідає натуральна шкіра, але ціна такої оббивки дуже висока. Тому популярністю користується екошкіра, або як її ще називають – шкірозамінник, який має всі властивості натуральної шкіри, стійкий до забруднень, приємний на дотик, довговічний, при цьому, має демократичну ціну.

Велюр з тефлоновим покриттям – це хороший варіант для людей, які шукають комфорт, практичність і довговічність. Така оббивка стійка до зносу, довгі роки не втрачає кольору і привабливості зовнішнього вигляду. А ось простий велюр, має підвищену комфортність, він дуже приємний і м'який на дотик.

Замша по практичності не поступається мікрофібрі й велюру, єдине, що більш бюджетний варіант не настільки довговічний. При виборі оббивки потрібно вибирати замшу з коротким ворсом – такий матеріал прослужить довгі роки. До речі, замша і велюр має знаменитий ефект «антикіготь».