Кухня — це не просто приміщення для готування і прийому їжі. Це місце, де сім'я збирається за одним столом, де можна душевно посидіти і поговорити з друзями. На кухні за спільною трапезою відзначають свята, снідають і вечеряють з близькими. Тут можна затишно посидіти за чашкою чаю з подругою, і зігрітися в холодний зимовий вечір. Або ж спекотного літнього дня поїсти морозива з дітьми і попити прохолодних напоїв.

Центральна і важлива деталь кухні, без якої посиденьки важко уявити — це обідній стіл. Вимог до нього багато. Потрібно, щоб стіл для кухні був практичним, стильним, зручним, не займав багато місця, але при цьому вміщував досить людей під час застілля.

Поради щодо вибору кухонного столу

Збираючись купити стіл для кухні, потрібно враховувати багато факторів — габарити приміщення, кількість осіб в сім'ї, який матеріал краще, і т.д. Розглянемо детальніше кожен критерій.

Розміри стола

За ідеальним за розміром обіднім столом з комфортом розміщується сім'я, і при цьому на кухні ще залишається досить місця для руху людей, і переміщення стільців. Середня відстань між столом і іншими предметами меблів повинна складати від метра і більше. Оптимальна ширина обіднього столу — від 85 см, дивлячись скільки людей за ним буде знаходитися.

При невеликих габаритах приміщення хорошим рішенням буде розкладний стіл. Наприклад, від бренду Мікс Меблі, або РКБ-Меблі. У складеному вигляді вони компактні і акуратні. Якщо ж ви чекаєте гостей, то він легко розкладається і перетворюється в повноцінний обідній стіл для торжества.

Форма обіднього столу

Виробники випускають столи для кухонь різних форм. Найпоширеніші такі:

  • Прямокутний. Класичний, зручний, розташувати його можна як в центрі кухні, так і присунути ближче до стіни.
  • Квадратний. Такий стіл місткий, підходить для невеликих кухонь. Може стояти в кутку — для сім'ї з двох чоловік, або в центрі приміщення — для сім'ї побільше.
  • Круглий. Виглядає цікаво, через відсутність кутів безпечний для дітей. За ним поміщається досить багато людей. Єдине — його не вийде поставити до стіни.
  • Овальний. Універсальний, місткий, виглядає стильно і підійде до різних видів інтер'єрів.

Це основні форми обідніх столів, також зустрічаються напівкруглі столи, які компактно впишуться в маленьку кухню. Або ж зовсім незвичайні, наприклад трикутні.

Матеріал стільниці

Від нього багато в чому залежить міцність, довговічність кухонного столу, а також його привабливість. Виходячи з матеріалу, стільниці бувають такі:

  • Дерев'яні — надійні, гіпоалергенні вироби, прослужать довгі роки. Виконані з екологічно безпечного дерева, зовні привабливі. Бувають різних відтінків, в залежності від породи дерева (дуб, бук, ясен). Приємні на дотик і стійкі до різних зовнішніх впливів. Прості в догляді, але за вагою важкі і за ціною дорожчі, ніж інші.
  • Скляні — ефектні, довговічні, візуально збільшують простір. Але такі столи вибагливі у догляді, оскільки на них легко залишаються розводи, і холодні на дотик, що не всім сподобається.
  • МДФ — оптимальна альтернатива дереву. Такі столи дешевші, при цьому стійкі до вологи, мають різноманітні кольори. Не вимагають складного догляду. Є ламінований і фарбований МДФ, вони різні за зовнішнім виглядом.
  • ДСП — найдешевший матеріал, але не дуже екологічний і довговічний. Є великий вибір фактур і забарвлень. Але такий стіл схильний до пошкоджень і сприйнятливий до вологи.

Якщо бюджет невеликий, то краще вибирати МДФ, він середній за якістю між деревом і ДСП. Також зустрічаються столи з каменю, пластика, і комбіновані.

Матеріал каркасу

Найпоширеніші — дерево, метал, ДСП і МДФ. Дерев'яні відрізняються міцністю, приємним зовнішнім виглядом, необтяжливим доглядом. Каркас з металу — стійкий до пошкоджень, але не дуже приємний на дотик. ДСП — матеріал, низький за ціною, зовні нагадує дерево. Недолік — набухає при попаданні вологи, а також буває токсичним. Потрібно перевіряти екологічний клас виробу — чим нижча цифра (Е1, Е2), тим безпечніший матеріал. Каркас з МДФ — міцний, екологічніший ніж ДСП, за ціною недорогий.

Ніжки обіднього столу

Від них залежить, наскільки стійкий буде стіл. Важлива кількість ніжок. Їх може бути від однієї до чотирьох.

4 — це класика, такий стіл зручний і стійкий, але в круглому столі буде менше місць для гостей. Три ніжки якраз краще підійдуть для круглого обіднього столу. Так він буде максимально функціональний і зручний.

Дві ніжки виглядають симпатично, але при розсадженні гостей буде мало місця. Одна ніжка в центрі — комфортно, оскільки ногам під столом буде більше місця і вони не будуть натикатися на опори.

Вибирайте моделі столів, у яких ніжки поглиблені, а не знаходяться близько до кутів стільниці. Також бувають столи на колесах — мобільні та компактні.

Колір столу і дизайн

Стіл для кухні повинен поєднуватися зі стилем приміщення і з кольорами. Класичний дизайн кухні добре доповнить дерев'яний стіл, сучасні обідні зони будуть виглядати вишукано зі скляним столом.

За кольорами — будуть гармонійно виглядати коричневі, сірі, бежеві, білі відтінки. Але незвичайна колірна гамма також допускається — головне, щоб вона вписалася в інтер'єр.

Виробник

Не тільки імпортні, а й вітчизняні бренди виготовляють якісні обідні столи. Дизайн виробів відмінно конкурує із західними конкурентами, а ціна на меблі вигідніша завдяки відсутності витрат на транспортування. До того ж бренди враховують особливості наших кухонь — в основному, невеликих.

У RoomDepot є столи для кухні від таких виробників, як Мікс Меблі, Арбор Древ, РКБ-Меблі, Джем. Вони різних форм, відтінків, матеріалів — тому вибрати є з чого.