Першою особистою річчю щойно народженої людини, якою вона починає користуватися, є дитяче ліжко для новонароджених. Вона є колискою або м'яким «коконом» у стандартному розмірі 40х80 см, в якому малюк росте до 6-місячного віку. Колиска може бути стаціонарною, трансформерною, заколисуючою або підвісною конструкцією, обладнаною різними мобілями, підсвічуванням.

Види ліжок щодо віку та зростання дитини

З віку 6 місяців ліжко для малюка конструктивно вже ближче до традиційних моделей, позбавлене підсвічування та мобілів, може відрізнятися формою — «машинка» (для хлопчиків), у вигляді «черепашка», «замок» (для дівчаток) тощо.

Ліжка для дітей до 3 років

Піврічну дитину набувають ліжка «на виріст» — до 3 років. Більш простора, з наявністю спеціальних бортиків, що запобігають падінню дитини, вона призначена не тільки для комфортного сну. Таке ліжко також використовується в якості ігрової зони — манежу, де малюк може вільно рухатися, вставати на ніжки та вчитися робити перші кроки. Для дитини 3–5 років ліжко у цих розмірах зазвичай ідеально підходить і не потребує заміни. Стандартний розмір ліжка — 120х60 см, але в магазинах можна знайти моделі з іншими розмірами.

Ліжка для дітей віком від 5 років

Конструкція та розміри ліжок для дітей, які досягли 5-річного віку, вимагають змін, оскільки дитина продовжує зростати, змінюються її навички, інтереси та потреби. Стандартним у разі вважається розмір ліжка 70х130 див, але довжина спального місця. Залежно від моделі — наприклад, розсувні конструкції, довжина ліжка може варіювати в діапазоні 130–160 см за довжиною, шириною доходити до 80 см.

Звичайно ж, пріоритетним матеріалом для виготовлення таких ліжок є натуральна деревина — бук, сосна, ясен, липа, яблуня, граб та ін. В інтернет-магазині RoomDepot ви можете купити ліжко для дитини 5 років і старше з вбудованими шафками, диван-ліжко, двоярусну конструкцію.

Різновиди дитячих ліжок

Підліткові ліжка (для дітей віком від 11 років)

Життя підлітка насичене різноманітними подіями:

  • навчання в школі,
  • заняття у музичній, спортивній чи художній школі,
  • відвідування секцій з інтересів,
  • з'являються серйозні захоплення та хобі,
  • зав'язуються нові соціальні зв'язки.

Зазвичай до цього часу потребує змін інтер'єру дитячої кімнати, змінюються меблі, у тому числі ліжко. Стандартні розміри підліткових конструкцій ліжок — 180х90 см або із запасом на виріст — 200х90 см. По суті, це вже ліжко зі спальним місцем дорослого розміру, яке підліток може вибрати самостійно, але під контролем батьків.

Вибір підліткового ліжка не завжди збігається із справжніми потребами дитини, фінансовими можливостями батьків та квадратурою її кімнати. Крім того, дитячі меблі повинні відповідати прийнятим у світі стандартам безпеки та екологічної чистоти.

Двоярусні ліжка — два спальних місця в одній конструкції

Такі спальні конструкції зручні для багатодітних сімей, які проживають у стандартній квартирі, малосімейці чи гуртожитку. Ліжко з двома спальними місцями, що займає площу одного ліжка, сприяє економії місця за рахунок компактності. Не варто обладнати дитячу кімнату окремими ліжками, якщо можна використовувати двоярусні конструкції для економії місця під ігровий простір.

Сучасна меблева індустрія пропонує двоярусні ліжка для дітей у широкому асортименті. Такі конструкції для дітей є не просто місцем для сну, але й непоганим тренажером. Щоб зайняти місце на другому поверсі, необхідно піднятися невеликими сходами. Деякі моделі можуть бути додатково обладнані:

  • висувними ящиками та місткими секціями;
  • надбудови з поличками;
  • висувним письмовим столом невеликого розміру для ігор, малювання, ліплення, підготовки шкільних уроків та ін.

Дитячі ліжка

Від кількості додаткових елементів двоярусної конструкції залежить її форма та ціна. В Україні купити дитяче ліжко можна через інтернет-магазин меблів RoomDepot, де ви знайдете якісно виготовлені ліжка для дітей різного віку. Це вироби популярних вітчизняних та зарубіжних брендів, що мають сертифікат якості та гарантію виробника.