Красиво обставити кухню, створити на ній затишну, домашню атмосферу легко — для цього достатньо вибрати правильні меблі. У цьому питанні можуть очікувати певні складнощі, оскільки іноді буває непросто знайти гарні стільці, дивани, на яких було б комфортно відпочивати, приймати їжу. Одним із найбільш затребуваних варіантів оформлення кухонного простору є кухонний куточок. Цей різновид меблів випускається у різних видах, представлений досить великою різноманітністю конфігурацій і дизайну.

Чим відрізняються модульні кухонні меблі?

Головна відмінність модульних кухонних меблів — це конструкція. Такі набори меблів складаються з окремих секцій (модулів), які легко пересувати, змінювати місцями. З цієї особливості слід цілий ряд переваг:

  • Зручність установки і експлуатації — модульні кухонні куточки легко ставляться на місце, переустановлюються, в разі необхідності. Наприклад, якщо ви зробили ремонт і для дивана вже не знаходиться місця, ви можете змінити його місце розташування.
  • Багатофункціональність — якщо ви вирішите вибрати модульний кухонний куточок в якості додаткового місця для сну, це вирішить проблему нестачі спального місця, особливо актуальну для малогабаритних квартир.
  • Стійкість до зношування і міцність — якісні модульні гарнітури створюються з використанням міцних матеріалів. Каркас і матеріал оббивки витримують багаторічну експлуатацію.
  • Можливість легко поміняти обстановку, шляхом перестановки елементів — ви завжди можете з'єднати або від'єднати модулі.

Різновиди модульних кухонних куточків

Модульні кухонні дивани, найчастіше, мають вигляд кутового дивана чи крісла ліжка. У першому випадку гарнітур складається з маленького пуфа, який встановлюється в кутку і двох лавок, що примикають до нього.

Куточок зі спальним місцем оснащується компактним і ергономічним кріслом, яке легко розкладається в повноцінне ліжко. Поруч з ним може встановлюватися довга лавка або кілька пуфів, за бажанням покупця.

Якщо ваша кухня відрізняється нестандартною геометрією, вам складно знайти готові рішення кухонних куточків, ви завжди можете замовити індивідуальне виготовлення. Такий підхід до вибору кухонних меблів дозволить підібрати будь-який матеріал і відтінок оббивки, конфігурацію, розташування всіх модулів.

Підвищеним попитом користуються кухонні куточки з ящиками, прихованими під сидіннями. Такі меблі значно спрощує завдання зберігання кухонного посуду, продуктів тривалого зберігання. Особливо актуальні кухонні куточки з ящиками для продуктів на малогабаритній кухні, оскільки звільняють більше простору.

Вибираємо матеріал каркаса, обивки і наповнювача

Каркас — головний елемент будь-яких меблів, який потрібно вибирати дуже ретельно. Для виробництва кухонних меблів використовуються ДСП, натуральне дерево і метал. Також часто зустрічаються комбінації цих матеріалів.

ДСП є найдешевшим варіантом, але найменш довговічним. При дуже сильних навантаженнях, на стиках, в місцях кріплення, можуть утворитися тріщини, пошкодитися верхній шар. Якщо ви все ж вибираєте кухонний куточок, товщина листа ДСП повинна бути не менше 14 мм.

Каркас із дерева є міцним, довговічним матеріалом. Щоб захистити дерево від впливу високої температури і вологості, каркас додатково покривають спеціальними речовинами.

Метал — це ідеальний варіант основи для кухонного куточка. Вироби з металевим каркасом відрізняються міцністю, довговічністю, надійністю, до того ж, доступною ціною. Більшість моделей кухонних куточків, оформлених в сучасному стилі, створюються на основі з металу, оснащуються металевими ніжками.

Матеріал обивки потрібно вибирати з урахуванням особистих переваг. Важливо, щоб вам подобалися його фактура і колір. У плані практичності і довговічності, на першому місці за популярністю стоять синтетичні тканини. Крім того, що вони дуже міцні, витримують стирання, з них легко видаляються різні забруднення, сліди пролитих напоїв.

Найпопулярнішою тканиною для декорування кухонних куточків є мікрофібра - приємна на дотик, довговічна.

Шкіра - виглядає стильно і презентабельно, довгий час не втрачає привабливості зовнішнього вигляду, але тільки за умови своєчасного і правильного догляду.

Еко шкіра є більш дешевою альтернативою шкірі натуральної, а за деякими властивостями навіть перевершує її. Якісна штучна шкіра не вигоряє на сонці, не втрачає еластичності, легко очищається від забруднень.

В якості наповнювача, найчастіше, використовується поролон, який привертає пружністю, здатністю швидко відновлювати форму. Однак, термін експлуатації такого матеріалу не більше 5 років, далі він втрачає пружність і перетворюється в потерть.

Дорожчі моделі кухонних куточків створюються із застосуванням пінополіуретану. Це пористий матеріал, що відрізняється високими показниками стійкості до зношування, довгі роки не втрачає форму і пружність.