Окрема їдальня дає багато переваг, але у більшості квартир для неї не вистачає місця. Ось чому обідня зона часто інтегрується в кухню, але поєднання вітальні та їдальні також стає все популярнішим: тенденція явно йде у бік відкритих, багатоцільових житлових приміщень. Але як оптимально спроектувати такі простори? У цій статті ви знайдете поради, ідеї та натхнення для сучасного облаштування сумісної вітальні-їдальні.

Облаштуйте вітальню-їдальню для повсякденного використання: зверніть увагу на місця для зберігання речей.

Облаштування сумісної вітальні-їдальні: ідеї оптимального дизайну

Для початку вам слід подумати про те, як кімната найкраще працює у повсякденному житті. Навіть від самих вишуканих меблів мало користі, якщо вони не практичні. Найкращий спосіб зробити це — уявити, які завдання ви повинні виконувати щодня і як можна полегшити їх, зробити все зручнішим.

Обідній стіл, зокрема, відіграє вирішальну роль — він має:

  • знаходяться поруч із кухнею або вхідними дверима, так щоб подача їжі була максимально простою;
  • ідеально розташований близько до шаф та плити, щоб було зручніше накривати стіл.

Наприклад, особливо рекомендується встановити поряд зі столом стильний буфет, який також ідеально може бути роздільником кімнати. Якщо немає іншого виходу, крім поставити обідній стіл подалі від кухонної зони, вам може допомогти невеликий візок для посуду або розкладний столик.

Створіть поділ та зв'язок за допомогою кухонної лавки

Найважливіше основне правило для приміщень, що використовуються постійно: вам потрібна структура. Якщо у вас є вітальня та їдальня в одній кімнаті, слід оптично розділити її на кілька зон. Інакше все швидко перетвориться на хаос чи безладдя. Використовуйте, з одного боку, перегородки, з другого — сполучні елементи. Це створює впорядковане, але зв'язне ціле.

Сумісна вітальня-їдальня

Для цього, наприклад:

  • Ви можете чудово пограти з кольорами та виділити окремі області один від одного. Наприклад, пофарбувати стіну в обідній зоні в яскравіший колір і скомбінувати її з відповідною підвісною лампою над столом.

Порада: не забувайте, що кімнати, як і раніше, спільні. Наприклад, ідеальна кольорова гама з різними акцентами в обідній та вітальній зонах.

  • За допомогою покриття для підлоги кімнату можна ідеально структурувати, створивши окремі «острівці». Наприклад, великий килим під обіднім столом — простий та ефективний спосіб візуально його відмежувати.
  • Подіум під обідню зону це трохи складніше, але ще ефектніше. Це майже створює дві окремі кімнати.

Порада: якщо ви цінуєте гнучкість і хочете розділяти вітальню-їдальню, то ідеально підійдуть меблі (наприклад, полиця або ширма на коліщатках).

  • Чи то буфет, книжкова полиця чи вітрина: довгі предмети меблів є ідеальним роздільником кімнати. Або просто розмістіть кухонний куточок серед кімнати — вуаля, створюється візуальний поділ на дві зони.

Рослини

Крім меблів, ви також можете використовувати великі кімнатні рослини як розділові елементи. Наприклад, помістіть велику зелену рослину на столик, а поруч з нею — відкриту полицю. Сучасна перегородка із зеленим фактором готова.

Окремі ділянки також можна помітити як такі, що належать рослинам, наприклад, помістивши одну і ту ж рослину праворуч і ліворуч від кута дивана.

Освітлення

І останнє, але не менш важливе: світло відіграє важливу роль у створенні ефекту кімнати. Тож використовуйте його свідомо для створення різних зон. Для вітальні більше підходить тепле та приглушене світло, обідня зона повинна випромінювати яскравіше, прохолодніше світло.

Дизайн вітальні-їдальні: розстановка меблів

Місце окремих предметів меблів також відіграє вирішальну роль у вигляді приміщення. Нижче ви знайдете кілька ідей про те, як і де краще розставити меблі.

Обідній стіл та кухонний куточок

Найкраще поставити стіл та кухонний куточок біля вікна: це дає вам яскраву, залиту світлом обідню зону, і вам не завжди потрібно покладатися на штучне освітлення для їди. Якщо у вас вітальня-їдальня більшого розміру, ви можете розмістити обідній стіл у центрі кімнати.

Однак у невеликих кімнатах таке розташування займає дуже багато місця, якого не вистачає у житловій зоні. Тут доцільніше притиснути стіл однією стороною до стіни.

Меблі для сумісної вітальні-їдальні

Кухонний куточок

Класичне місце для куточка біля стіни — це теж розумна стратегія для вітальні-їдальні. Таким чином, можна оптично збільшити кімнату, особливо якщо доступний простір досить обмежений.

Але чому б не поставити куточок посередині — і одночасно використовувати його як роздільник кімнати? Таким чином можна, наприклад, відокремити вітальню та обідню зони один від одного та створити приємну обстановку.

І пам'ятайте, що вітальня та їдальня в одному може стати ідеальним просторовим рішенням.