Щоб готувати, їсти і приймати гостей на кухні було приємно, важливо правильно підібрати меблі для цього приміщення. Кухонні і обідні меблі повинні бути міцними, практичними,, функціональними, звичайно ж, естетичними. Крім таких очевидних факторів, як габарити, матеріали виготовлення, звертаємо увагу на стиль оформлення.

Як підібрати дизайн для кухонної і обідньої меблів?

Виділимо основні стилі, в яких можна оформити кухню:

  • Класика;
  • Хай тек;
  • Модерн;
  • Прованс.

Класичні меблі відрізняється спокійними, приглушеними відтінками, тут немає місця кричущим тонам. Головним матеріалом для виробництва кухонного гарнітуру в стилі класика залишається дерево — його колір і фактура ідеально гармоніюють з класичною естетикою. Класичний гарнітур, у більшості випадків, покривається тонуванням: при такій методиці фарбування благородство фактури дерева проявляється ідеально. Кухонні фасади можуть декоруватися стриманими різьбовими елементами, покриватися патиною. Це особливий вид фарби, який залишається тільки у заглибленнях, порах деревини, підкреслюючи її красу.

Хай-тек відрізняється мінімальним декором і максимальною кількістю побутової техніки. Прямі лінії, строгі геометричні форми, велика кількість металевих поверхонь, з яскраво вираженою фактурою, все це явні ознаки стилю хай-тек.

Обідні меблі: стіл, стільці, дивани, виготовляються, переважно з таких матеріалів:

  • Пластик;
  • Скло;
  • Штучний камінь;
  • Метал.

Ключовим елементом кухні в стилі хай-тек є стільниця робочого столу — з натурального або штучного каменю. Обідній стіл можна вибрати зі стільницею зі скла, з металевими ніжками. Таке меблювання виглядає незвично і цілком вписується в естетику хай-тек. Відмінною особливістю меблів у стилі хай-тек є незвичайне оформлення ручок — цей елемент виготовляється у вигляді невеликої ніші у верхній частині фасаду. Іноді така «ручка» може доповнюватися спеціальною фурнітурою, доводчиками, що спрощують відкривання і закривання фасадів.

Модерн відноситься також до лаконічних стилів, форми тут максимально прості, декору дуже мало. Але характерною рисою модерну є поєднання різних стилів: у рамках одного гарнітуру можуть комбінуватися строгі форми і плавні переходи. Наприклад, зону мийки можна оформити витонченим півколом, барну стійку можна оформити з закругленими краями. В якості декоративного акценту можна вибрати ручки незвичайної форми. Багато простору для розгулу фантазії відкривається при виборі кольору фасадів відкривається багато простору для фантазії: в стилі модерн оптимально виглядають яскраві, соковиті кольори. Красиво будуть виглядати складні відтінки. Найбільш популярними комбінаціями є один яскравий колір, доповнений одним нейтральним. Не менш стильно виглядають кухні в чорно-білому кольорі, з яскравими кольоровими вставками. Фактура фасадів, найчастіше, рівна і глянцева. Якщо ви надаєте перевагу фасади з дерева, тоді варто зберегти натуральну текстуру цього матеріалу.

Стільниця може бути будь-якої форми і з будь-якого матеріалу — камінь, пластик, для обіднього столу ви завжди можете вибрати натуральне дерево.

Кухонні меблі в стилі прованс привертають увагу незвичайним оформленням, яке найбільш до душі романтичним натурам. Ключові особливості стилю прованс:

  • Меблі обов'язково з дерева або, хоча б, з декоративними дерев'яними елементами;
  • Вітаються вставки зі скла, металева сітка і ковані елементи;
  • Максимально природна колірна гамма, в якій переважають зелений, бузковий, оливковий, лавандовий, бежевий, коричневий, охристий, білий;
  • Використання льняного і бавовняного текстилю;
  • Благородні потертості, які надають меблям застарілого виду;
  • Традиційні «сільські» принти: півники, лаванда, соняшники.

Головну роль у стилі прованс грає колірна гамма, яка може кардинально змінити на краще інтер'єр. Якщо ви оформляєте маленьку кухню в стилістиці прованс, обов'язково вибирайте світлі відтінки: це стосується як меблів, так і підлогового покриття. Зробіть акцент на природному освітленні, чи не завішуйте вікно. Щоб додати кухні ошатної атмосфери, використовуйте декоративні елементи оливкового, охристого, лавандового кольорів.

Якщо кухня виходить вікнами на південну сторону і більшу частину дня на ній панує сонце, в інтер'єрі можна використовувати холодні відтінки. Блакитний, синій, нейтральні зелений і світло-сірий можна доповнити теплими жовтим, помаранчевим.

На темній кухні, що виходить вікнами на північну сторону, важливо наповнити інтер'єр теплими фарбами. Теракотовий, охристий, жовтий, колір слонової кістки в оформленні меблів і декоративних елементів допоможе створити затишну і теплу атмосферу. Знаючи основні правила підбору кухонних меблів, ви легко зможете створити ідеальну кухню.