Комод можна назвати обов'язковим елементом інтер'єру, проте, саме він надає обстановці особливого шарму і затишку. Конструкційно комод є прямокутним ящиком з висувними шухлядами і стільницею. Комод вважається універсальним елементом меблів, оскільки він вписується в будь-яку обстановку, легко декорується. На поверхню комода можна встановити статуетки, вазони, одну велику, оригінальну вазу. Підбирати дизайн і габарити комоду важливо з урахуванням призначення і оформлення кімнати.

Особливості вибору комоду для різних приміщень

Популярність комоду пояснюється його функціональністю, оскільки його можна використовувати як тумбу і стіл. Якщо комод встановлюється в спальні, він послужить туалетним столиком, в вітальні на нього можна встановити музичний центр, монітор або телевізор. Для дитячої кімнати підходить комод з обмежувачами з боків і матрасиком, оскільки такі меблі послужать як пеленальний столик, а в його ящиках зручно зберігати дитячі речі.

Досить зручна класифікація комодів по виду конструкції:

  • Класичний довгий комод з великою кількістю ящиків, також можливе виконання з відсіками і полками. Такі меблі підходять для великих кімнат;
  • Вітрина-комод, полиці і дверцята якого виконані зі скла. Такий комод, найчастіше, використовують як міні бар, в ньому зберігають красиві пляшки з алкоголем, посуд;
  • Комод-трюмо оснащується дзеркалом, що робить його відмінним туалетним столиком, в спальні або вітальні;
  • Модульний комод-трансформер дозволяє легко змінити форму і функціональність. Найпопулярніші моделі оснащуються відкидною кришкою, яка дозволяє перетворити комод в стіл або трюмо.

У вітальні і спальні потрібно зберігати велику кількість речей: білизна, верхній одяг, фотоальбоми, журнали, книги, посуд. Тому габаритні комоди вибираємо саме для цих кімнат. Для спальні не варто вибирати високий комод, оскільки він не дуже гармонує з невисокими спальними меблями: пуфами, тумбами.

Невеликий, вузький комод буде вигідно виглядати в передпокої, а якщо зверху встановити або повісити дзеркало, то ви отримаєте ефектне трюмо.

На кухні комоди встановлюються рідко, оскільки це приміщення не відрізняється великими розмірами. Однак, на просторій кухні він допоможе урізноманітнити обстановку, вмістить все кухонне начиння, також стане непоганою альтернативою робочому або обідньому столу. Для кухні потрібно вибирати комод з покриттям, стійким до вологи, та ж вимога стосується і виробів для ванної кімнати.

Для невеликих кімнат гарним рішенням буде кутовий комод, який органічно вписується в інтер'єр. Також він дає можливість з користю задіяти вільний простір.

Габарити комоду та вільний простір

Розміри меблів залежать виключно від вільного простору в приміщенні. Також впливають на розміри меблів місце установки і кількість речей. Відповідно, для маленької кімнати потрібно вибирати невеликий комод, бажано, трансформер, який економить простір, раціонально використовує вільну площу.

Якщо ви плануєте встановлювати комод впритул до стіни, габарити можна вибирати будь-які, з урахуванням вільного простору. Якщо ж комод буде стояти впритул до інших меблів, в кутку, важливо дуже акуратно вимірювати площу, щоб меблі ідеально помістилися на новому місці. Особливу увагу потрібно звертати на габарити комоду з висунутими ящиками, щоб вони не заважали відкривати інші шафи або тумби.

Має значення також і функціональність комоду: декоративні, вишукані предмети інтер'єру відрізняються невеликими розмірами. Комоди для зберігання білизни, речей, іграшок повинні бути габаритними і місткими.

Важливий нюанс: щоб правильно створити естетичний інтер'єр, важливо вибрати естетичний баланс між габаритами меблів і висотою кімнати. В невисокому приміщенні буде оптимально виглядати вузький комод, з вертикальними декоративними лініями. А ось для високої кімнати можна вибрати масивну, об'ємну і низьку меблі.

Стильове оформлення

Дизайн комода залежить від особливостей інтер'єру, важливо, щоб нові меблі гармоніювала з оздобленням приміщення. Для стилю рококо характерні гнуті стінки і ніжки, пастельні тони, але багатий декор.

Класика — суворе дотримання симетрії, мінімальний і ненав'язливий декор, стримані, приглушені тони.

Модерн привертає поєднанням витонченості і простоти. Основні матеріали: дерево, МДФ і ДСП, які комбінуються зі вставками з металу, скла, пластику.

Прованс — оригінальний стиль, який легко впізнати за грубими, простакуватими формами, мінімальною кількістю декору. Характерні кольори: лавандовий, слонова кістка, оливковий, блакитний, сірий, рожевий.

Хай-тек просто впізнати за суворими, ніби рубаними, формами, поєднанню металу та скла.

Комод, підібраний у відповідності з інтер'єром та розмірами кімнати, зробить життя комфортнішим, а обстановку — більш затишною.