Цей різновид меблів давно зайняв лідерські позиції серед усього розмаїття кухонного меблювання. Поєднання невеликого кутового дивана, з м'яким наповнювачем і привабливою оббивкою, компактного столика, роблять будь-яку кухню більш затишною. Розглянемо більш детально причини підвищеної популярності кухонних куточків.

Причина перша — високий рівень комфорту

Мати можливість розслабитися на м'якому дивані, оснащеному спинкою, посидіти в затишній атмосфері з друзями — безцінно. Завдяки кухонному куточку ви завжди будете почувати себе на кухні, ніби в улюбленому кафе.

Кухонний куточок дає власнику набагато більше можливостей для розслабленого, спокійного відпочинку. На дивані можна готувати (нарізати інгредієнти для салату, змішувати різні страви), дивитися телевізор або просто пити чай і читати книжку. Якщо дозволяє вільний простір, можна встановити диван на 4-5 посадочних місць і приймати у себе друзів і родичів.

Причина друга — велика кількість дизайнерських варіацій

Ви можете вибрати будь-який дизайн, який точно підходить під інтер'єр вашої кухні. Куточки в класичному стилі виготовляються з натурального дерева або МФД, покритого шпоном. У дизайні зберігаються риси, характерні для класичного стилю: строгі обриси, використання пастельних, приглушених відтінків. Для кухонних куточків в сучасному стилі характерне використання більш яскравих забарвлень, декор із застосуванням металевих деталей.

Причина третя — зручне місце, щоб приймати гостей

Після покупки кухонного куточка у вас з'являється повноцінна обідня зона. М'який диванчик зі столом дозволяють не тільки перекусити з ранку, але і влаштувати повноцінну святкову трапезу. Завдяки цій функції кухонного куточка, вам не доведеться розкладати обідній стіл у вітальні.

Причина четверта — більше простору

Один диван займає менше місця, ніж три стільці. До того ж у вас з'являється більше місця для розташування гостей та зберігання продуктів, посуду. Кутове розташування дивана також економить місце на кухні.

У вас з'являється багато простору для зберігання продуктів, габаритного посуду. Під звичайними стільцями і табуретками можна складати банки, продукти, але це все виглядає не естетично. У ніші під сидіннями кухонного куточка достатньо місця, щоб туди скласти всі їстівні припаси, які не псуються довгий час. Дістати їх звідти також не складе труднощів — потрібно просто підняти сидіння, звичайно ж, якщо на куточку ніхто не сидить. Також ви можете замовити куточок з висувними нішами, що більш практично, ніж відкидні сидіння.

Причина п'ята — можливість вибрати дизайн для будь-якого стилю інтер'єру

Кухонний куточок, як центральний елемент меблів, повинен гармоніювати із загальним стилем. Для інтер'єру хай-тек ви можете вибрати дивани з хромованими ніжками і елементами підголівника, з яскравими відтінками оббивки. У класичному стилі будуть мати гарний вигляд дивани з оббивкою зі шкірозамінника темно-коричневого, зеленого, винного відтінків. Непоганим вибором буде куточок з декором у вигляді каретної стяжки.

Причина шоста — повноцінне спальне місце

Багато моделей кухонних куточків оснащуються висувним механізмом, який трансформує звичайний диван в комфортабельну софу. Щоб укласти на ніч гостя, досить відсунути обідній стіл і висунути розсувну частину.

Причина сьома — великий вибір форм

Ви можете вибирати кухонні куточки традиційної Г-подібної форми, радісно, довгі і короткі, для кухні будь-якої площі і геометрії. Основними матеріалами виготовлення каркаса є дешевший ДСП і дороге натуральне дерево.

Кухонні куточки, за традицією складаються з двох диванів, з'єднаних між собою невеликим пуфом. Але ви можете вибрати для себе будь-яке виконання, наприклад, якщо дозволяє простір кухні, ви можете встановити дивани один навпроти одного, а між ними — обідній стіл. Якщо ви вирішите вибрати модульне виконання куточка, деталі гарнітура зможете в майбутньому міняти місцями, як вам захочеться.

Якщо кухня вузька, класичний кухонний куточок там не поміститься, тоді ви можете встановити один диван під вікном, а поруч з ним — невеликий пуф або банкетку.

Причина восьма — різноманітність матеріалів

Матеріал для наповнення сидінь, найчастіше, це поролон і пінополіуретан. Другий варіант є більш надійним і комфортним, оскільки він «дихає», тобто пропускає повітря.

Матеріал оббивки для кухонних куточків, найчастіше, шкірозамінник. Він відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, але доглядати за ним простіше, ніж за натуральною шкірою. Серед текстильних матеріалів користуються популярністю міцні рогожа і флок.

Причина дев'ята — практичність

Якісний кухонний куточок буде експлуатуватися багато років, не втрачаючи привабливого зовнішнього вигляду. Ви та ваші гості будуть забезпечені високим рівнем комфорту надовго.