При виборі ліжка одним з головних критеріїв є матеріал, з якого воно виготовлене. Це може бути дерево, метал, ДСП і інші. Якщо ви зупинили свій вибір на металевому ліжку, то не помилилися, оскільки у них безліч переваг. Ось деякі з них:

  1. Середня ціна на ринку, цілком демократична. Металеві ліжка дешевше дерев'яних, при цьому вони довговічні і витримують великі навантаження.
  2. Їх легко транспортувати і збирати, при переїздах також це не буде проблемою.
  3. Деякі моделі виглядають ексклюзивно і дорого, абсолютні різні дизайни для різних інтер'єрів.
  4. Вони безпечні. Метал не виділяє шкідливих речовин в повітря (як наприклад, деякі вироби з ДСП).
  5. Прості в догляді. Не потрібно спеціальних засобів для чищення, досить просто вологого прибирання, Такі ліжка не накопичують пил.
  6. Універсальні — підходять для різних дизайнерських рішень, і довгі роки будуть актуальні. При необхідності легко піддаються реставрації.

Також ліжка з каркасом з металу є пожежобезпечними, стійкими до гниття і розмноження різних мікроорганізмів, які люблять жити при підвищеній вологості на дерев'яних виробах.

Але не обійшлося і без мінусів:

  1. Велика вага — зібране ліжко важко зрушити з місця.
  2. Холодні на дотик — можна зменшити контакт з каркасом ліжка за допомогою пледів, постільної білизни.
  3. Чим дешевше, тим простіше — при невеликому бюджеті вибір обмежений, але є все одно дуже хороші моделі.

Мінуси незначні, і все-таки орієнтуйтеся на свої уподобання і бажання.

Рекомендації по вибору металевих ліжок

Щоб не загубитися у великому асортименті ліжок з каркасом з металу, буде не зайвим вивчити їх особливості та різноманітність.

  1. Враховуйте метод виробництва ліжка.

За способом виготовлення є зварні і ковані вироби. Зварні отримують за допомогою металевих трубок і профілю. Використовують зазвичай сталь, але може бути і латунь, і алюміній, і мідно-цинковий сплав. Потім готові деталі зварюють один з одним. Таким зварювальним методом роблять найрізноманітніші ліжка, вони прості в дизайні і недорогі, але по міцності поступаються кованим.

Ковані ліжка роблять гарячим або холодним способом обробки. При гарячому куванні метал нагрівають до високої температури, а коли він остигає, то йому надають форму — вручну або спеціальним автоматом. Можна отримати цікаві, ексклюзивні вироби, але й цінуються вони набагато вище, ніж інші. При холодному методі метал обробляється в основному штамп-машиною, майже без ручної праці. Такі вироби виходять мінімалістичні, прості і доступні за ціною.

Зверху їх покривають спеціальним складом, який перешкоджає утворенню корозії, впливу вологи і перепадів температур.

Також є ліжка комбіновані — частина елементів у них кована, а частина — штампована.

  1. Правильно вибирайте розмір ліжка.

Довжина, ширина і висота ліжка мають велике значення:

  • Висота — підбирати потрібно так, щоб верх матраца ліжка знаходився на рівні коліна людини. Нижчі ліжка (20-30 см) виглядають цікаво, але підійдуть тільки для молодих енергійних людей. Високі ліжка — більше 70 см — затишні, але підніматися і опускатися буде проблематично.
  • Довжина — порахувати легко - до зросту людини додайте 10-15 см, і отримаєте ідеальну довжину ліжка.
  • Ширина — залежить від кількості відпочиваючих. Односпальне ліжко буде шириною 70-90 см, воно розраховане на підлітка або на одного дорослого. Полуторне — від 100 до 150 см, також для однієї людини, але для більш комфортного сну. Двоспальне — 160-200 см, але є і ширше.

Чим краще будуть підібрані всі розміри ліжка, тим зручніше на ньому буде відпочивати.

  1. Вибір основи.

Основа ліжка може сіткова — це недорогий варіант, служить вона близько 20 років. Але потім продавлюється, і спати на ній стає не дуже комфортно.

Другий варіант основи — дерев'яні ламелі, або ж з металу (смуги, пластини). Чим їх більше — тим рівномірніше розподілено навантаження. У двоспальних ліжках зазвичай застосовуються саме ламелі, а не сітка.

  1. Вибір узголів'я.

В узголів'я дві функції — бути опорою для подушок, і декоративна функція. Узголів'я в металевих ліжках роблять з кованих елементів. Це можуть бути ажурні візерунки, квіти, завитки, листя та інше. Чим більше таких елементів і чим складніше вони, тим вище ціна на металеве ліжко. Іноді цей декор не дуже доречний, і звичайне узголів'я виглядає набагато краще в інтер'єрі. Але все залежить від ваших особистих вподобань.

  1. Враховуйте стиль інтер'єру.

Вибрати ліжко можна з самим різним дизайном. І як би вигадливо воно не виглядало, вибирайте модель, яка поліпшить обстановку в спальні і впишеться в загальний інтер'єр.

Стиль інтер'єру

Щоб ліжко підійшло до обстановки кімнати, враховуйте такі поєднання:

  • якщо квартира в стилі лофт, або ж мінімалізм — вибирайте просте ліжко, без декоративних елементів, краще чорного або білого кольору;
  • класичний стиль, модерн — будуть доречні ліжка з ажурними деталями, колір також чорний, або позолота;
  • прованс — краще біле ліжко, допускаються ковані візерунки.

Кольори каркасу ліжка змінюють за допомогою напилення, тому його можна підібрати під колірну гамму квартири. Комбінація металу і дерева — це теж гідний варіант.

Замовити металеве ліжко в Україні

Вибір меблів — цікавий і захоплюючий процес. У нашому інтернет-магазині можна замовити металеві ліжка різних розмірів, дизайнів, і на різний бюджет. Серед виробників — Метакам і Melbi. Доставка від 10 тисяч грн — безкоштовна. Вибір ліжка може бути приємним, якщо ви вибираєте в RoomDepot!