Кабінет в офісі або в квартирі — це місце, в якому має бути максимально комфортна обстановка, що не відволікає від роботи. Зазвичай інтер'єр у такому приміщенні створюється якомога лаконічнішим, без декоративних надмірностей. Особливо важливо правильно поставити в кабінеті робочий стіл. Як це зробити-підкажуть спеціалісти інтернет-магазину RoomDepot. Вони дійсно є експертами в даній сфері. Тому їхній думці довіряють не просто пересічні покупці, а навіть досвідчені дизайнери.
Основні критерії розміщення столу в робочому кабінеті
Звичайно, стіл має сприяти зосередженості на виконання поставлених завдань, забезпечувати максимальний комфорт і не відволікати від робочого процесу. Адже навіть якщо за ним працюватиме творча особистість, то і для неї важлива ділова обстановка. Щоб її створити, потрібно враховувати безліч актуальних критеріїв.
Комфортність
Щоб правильно розмістити стіл у кабінеті, потрібно забезпечити комфортність людини за ним. Наприклад, їй має бути зручно діставати до розеток, тумбочок, принтера, книжкового стелажа або шафи з папками. Також стіл не повинен стояти на протязі, у проході, біля самих дверей.
Освітлення
Раніше вважалося, що найкраще поставити робочий стіл у кабінеті так, щоб світло з вікна падало зліва. Але сьогодні потрібно враховувати наявність комп'ютера. А якщо світло падатиме на його екран, то чіткість зображення знижуватиметься, що вимагатиме напруження зору. Тому потрібно шукати оптимальний варіант. До речі, наявність природного освітлення корисна не тільки для зору, а й для загального самопочуття людини. На вечірній час важливо забезпечити наявність настільної лампи.
Близькість стіни
Можна розмістити стіл так, щоб ви сиділи спиною до стіни. Психологічно це вигідне положення. Адже ви матимете можливість огляду всього, що відбувається в кабінеті. За спиною у вас буде своєрідний захист. Але важливо, щоб при цьому у вас зберігався вільний доступ до інших меблів, наприклад, шаф і стелажів. Також стіл не повинен перекривати прохід.
Можна поставити стіл в кабінеті й так, щоб сидіти обличчям до стіни. Це теж прийнятний варіант. Адже при цьому ви можете немов відокремитися від тих, хто входитиме до кабінету. А перед вами на стінці можна розмістити все необхідне, наприклад, улюблені фотографії, полицю з книжками, дошку візуалізації. Таке розташування зручне в тому плані, що дає змогу задіяти будь-який куток і не потребує багато місця.
Естетика
При розташуванні столу потрібно підбирати варіант, який збереже гармонію в інтер'єрі. Такий предмет меблів не повинен захаращувати простір. Його зовнішній вигляд і розміри мають відповідати габаритам кімнати та стилю її оздоблення. А ще естетика робочого місця залежить від порядку на столі. Захаращеність ніколи не сприяла високій працездатності та привабливому вигляду приміщення.
Усе за феншуєм
Сьогодні дуже багато хто довіряє цьому східному вченню. Якщо робити вибір з урахуванням його рекомендацій, уся обстановка в приміщенні сприятиме кращому самопочуттю і налаштованості на роботу. Рекомендації досить прості:
- Стіл має розташовуватися так, щоб людина сиділа обличчям до приміщення і входу в нього.
- Небажано, щоб у неї за спиною знаходилися двері. Адже це заважатиме вашій концентрації.
- Навпроти вас під час роботи має залишатися місце для відвідувачів, навіть якщо гості трапляються не часто.
- Світло має бути не надто яскравим, але й не тьмяним. В обох випадках перебір заважатиме роботі.
Це лише деякі рекомендації, як правильно поставити стіл у кабінеті. Поради експертів, звичайно, важливі. Але також потрібно враховувати ваші особисті вподобання. Тому спирайтеся на свій власний досвід і почуття комфорту.