Переваги кухонних куточків

Зробити кухню більш затишною, практичною, урізноманітнити інтер'єр легко, якщо правильно підібрати відповідні меблі. Кухонні куточки є відмінним вибором для кухні будь-якого дизайну і розміру, адже вони виробляються в різних габаритах, оформленні.

Вибирати кухонний куточок потрібно, враховуючи кілька критеріїв - особисті смаки, площу кухонного приміщення. Якщо в кухні вже є меблі, нова покупка повинна поєднуватися з нею по колірній гамі, оформлення.

Кухонні куточки дозволяють вирішити відразу кілька завдань: створити затишні місця для обідів і чаювань, звільнити більше вільного простору. Більшість кухонних куточків оснащуються ящиками під сидінням, в які можна складати продукти, посуд, кухонне начиння. Завдяки такому рішенню, на полицях, стелажах звільняється місце, кухня стає просторішою.

Також можна вибрати кухонний куточок зі спальним місцем - такий варіант підходить сім'ям, де часто бувають гості. Трапляється, що гості засиджуються допізна, відтак, їм не хочеться їхати поночі, тому спальне місце на кухні буде дуже до речі. Спальне місце на кухні стане в нагоді також і в однокімнатній квартирі, де живе кілька сімей, наприклад, батьки, діти і внуки.

Варіанти розміщення на маленькій кухні

Навіть на обмеженому просторі можна знайти місце для невеликого дивана і обіднього столу. Важливо тільки правильно розмістити меблі. Не менш важливо підібрати і колірну гамму. Щоб візуально збільшити приміщення, варто віддавати перевагу меблям світлих відтінків, наприклад, слонова кістка, пряжене молоко, з контрастними вставками.

Оптимальний вибір для невеликої кухні - це модульний куточок. Такі меблі збирається з декількох частин, що не скріплюються між собою, а просто присуваються. Завдяки цій особливості, ви можете розташувати на кухні окремі елементи, як вам захочеться: впритул або окремо. Такий куточок можна збирати направо або наліво, в залежності від планування кухні.

До основних переваг модульної системи відносяться:

  • Універсальність установки;
  • Швидка збірка і розбирання, без необхідності використовувати складні інструменти і навички;
  • Зовнішній вигляд меблів можна змінити на ваш розсуд.

Для маленької кухні найбільш популярним розташуванням є буква Г - коротка частина куточка розташовується біля вікна, довга - уздовж примикає до вікна стіни. Для економії простору, над куточком можна розмістити навісні шафи.

Якщо дозволяє простір, ви можете експериментувати з розміщенням, наприклад, встановити куточок довгою стороною біля вікна. Так ви зможете трапезувати, насолоджуючись красивою панорамою. Однак, якщо ви обираєте такий варіант розміщення, краще замовляти виготовлення на замовлення або ж уважно вивчати характеристики. Важливо, щоб спинка була не надто високою, не закривала підвіконня і вікно. Більш практичним варіантом буде встановити під вікном кухонну лавку.

Якщо ви підбираєте для кухні обідній стіл круглої форми, вам варто придивитися до кухонного куточка з вигнутими лініями. Обриси такого дивана ніби повторюють вигини столу, надають інтер'єру кухні особливого витонченості.

Для зовсім маленької кухні ви можете вибрати не повноцінний куточок, а кухонну лаву, розраховану на двох-трьох чоловік. Таку лаву можна встановити біля вікна, або глухої стіни, яка примикає до вікна.

Пощастило власникам кухні, на якій є невелика ніша - в неї можна вбудувати диван або кухонний куточок, встановити поруч стіл, щоб створити повноцінну обідню групу.

Особливості розміщення на просторій кухні

Великий простір відкриває більше можливостей для експериментів. Обідній стіл, диван або кілька лавок можна встановити в центрі кухні. Таким чином, ви зможете розмежувати простір, отримаєте незвичайну і ефектну планування приміщення. Після цього досить розташувати над обіднім столом красиву лампу, щоб створити ідеальне місце для обідів. Пам'ятайте про правила розташування м'яких меблів на кухні. Щоб всі мешканці могли вільно переміщатися, між кухонним куточком і кухонним гарнітуром має залишатися 90 сантиметрів вільного простору.

Велика кухня дозволяє використовувати різні варіанти планування, наприклад, об'єднати робочу і обідню зону. Для цього обідній стіл потрібно розташувати таким чином, щоб однією стороною він стикався з робочою зоною. Поруч з обіднім столом встановіть диван або кілька м'яких лавок. Завдяки такому плануванні, буде простіше накривати на стіл, а в процесі приготування ви отримаєте більше простору.

Кухонний куточок із якісних, надійних і довговічних матеріалів гарантовано прослужить довгі роки.

Оббивку підбирайте зі щільної синтетичної тканини або екошкіри- такі матеріали легко очищаються, тому вам не доведеться витрачати багато часу на виведення плям і застарілого жиру.