Корпусні меблі є основою будь-якого інтер'єру, навколо якої вибудовується дизайн приміщення. Корпусні меблі — це шафи, тумби, комоди, столи з ящиками, а також будь-які інші меблі, що мають міцний корпус, без м'яких елементів. Корпусні меблі виконують практичну і естетичну функцію. Тому, щоб створити гармонійний стиль в приміщенні, важливо правильно підібрати корпусні меблі або ж замовити їх індивідуальне виготовлення.

Основні різновиди корпусних меблів

Корпусні меблі легко підібрати з широкого асортименту дизайнерських варіацій і конструкцій. Залежно від специфіки приміщення, можна вибрати меблі з таких категорій:

  • Модульні;
  • Гарнітур;
  • Корпусні меблі на замовлення.

Модульні системи користуються популярністю, за рахунок особливостей конструкції. Такі меблі не мають цілісного корпусу, а складаються з окремих блоків-модулів. Подібна конструкція дуже практична, оскільки окремі елементи можна встановлювати в будь-якому, довільному, порядку, міняти місцями, коли вам цього захочеться. Модульні блоки можна поєднувати один з одним, створювати різні комбінації.

Гарнітур є класикою корпусних меблів, має загальний, монолітний корпус. Як правило, такі гарнітури встановлюються вздовж однієї стіни, в спальні або вітальні, поєднуються в собі платтяна шафа, книжкові полиці, місткі антресолі.

Правильно підібраний гарнітур позбавляє від необхідності купувати додаткові елементи меблів. Достатньо купити якісний гарнітур, щоб повністю оформити спальню, вітальню або дитячу кімнату.

Корпусні меблі на замовлення є ідеальним вибором, якщо покупець хоче створити унікальний, незвичайний дизайн приміщення. Меблі, створені за індивідуальним замовленням, також підходить для приміщень нестандартної геометрії, для якої звичайний гарнітур або модульні конструкції не підходять. В інтернет магазині RoomDepot ви можете підібрати готовий гарнітур або ж замовити виготовлення меблів в дизайні, габаритах, які підходять саме вам.

Матеріали і основні елементи корпусних меблів

Монолітні частини (стінки, стеля, підлогу) корпусних меблів виробляються з ДСП, товщиною 16, 10 або 22 мм. Плити 10 мм застосовуються для наповнення глухих дверей в шафах, а плити 22 мм — для полиць, які витримують великі навантаження. Натуральне дерево використовується рідко, в основному, на виробництві дорогої, елітних меблів.

При розпилюванні на плитах ДСП утворюються торці, які не відрізняються естетикою, до того ж, через відкритий спіл ДСП проникає волога, матеріал деформується. Тому, все торці плит закриваються крайками: меламіну або ПВХ.

Кромка меламіну відрізняється доступною ціною, але не занадто високою якістю — від вологості вона може відшаруватися, а від механічних пошкоджень потріскатися. Найчастіше, меламінову кромку використовують в домашніх умовах, для дрібного ремонту меблів. Така кромка продається з уже нанесеним клейовим складом, тому її легко наклеїти вдома.

Кромка ПВХ вважається оптимальним варіантом для оформлення спилів ДСП, наклеюється вона за допомогою стійкого клею, на спеціальному верстаті. Кромка ПВХ відрізняється стійкістю до зовнішніх впливів, вологи, не тріскається і не деформується довгі роки.

Оформлення фасадів

Для виробництва фасадів дверей і ящиків корпусних меблів використовуються більш естетичні матеріали. У більшості випадків фасади створюються на замовлення, по заздалегідь затвердженим типам і розмірам. Фасади стандартних розмірів створюються швидше, на виробництво дверей нестандартного розміру йде більше часу.

Оскільки саме фасади прикрашають інтер'єр приміщення, їх декоруванню приділяється особлива увага. Фасад можна виготовити з таких матеріалів:

  • МДФ, покритий плівкою — це пресований матеріал, більш міцний і вологостійкий, в порівнянні з ДСП. Зазвичай, плівка імітує текстуру і колір натуральної деревини. Головна перевага матеріалу — доступна ціна, недовгий термін виготовлення;
  • Шпон — виготовляється з тонкого зрізу натурального дерева, наклеюється на плиту МДФ, зверху покривається лаком. Шпоновані фасади можуть прослужити довгі роки, не втрачаючи привабливості;
  • Постформінг — міцний матеріал, який відрізняється стійкістю до вологи, високих температур, механічних пошкоджень. На виробництві пластик по краях загортається під кутом, що виключає шви з боків фасаду, підвищує естетику гарнітура. Такі фасади відрізняються прямими контурами без декору, тому підходять для сучасних стилів;
  • Пластик — такі фасади виробляються з плит МДФ або ДСП, на які пластик приклеюється під високою температурою. Краї пластикової плити можуть декоруватися кромкою аналогічного пластика або тонким профілем з алюмінію.

Правильно підібрані корпусні меблі, з якісних матеріалів, прослужить довгі роки, радуючи власників естетикою і функціональністю.