Особливості підбору спального місця

Наш настрій, самопочуття і кількість життєвої енергії залежать від якості сну. Тому так важливо уважно підбирати спальне місце. Сучасні матраци поділяються на дві великі категорії – пружинні та безпружинні, у кожної з яких є свої відмінні риси та переваги. Часто здається, що пружинні матраци є єдино вірним вибором, але це далеко від істини. Спальне місце повинне відповідати особливостям стану здоров'я, в першу чергу, хребта.

Пружинні матраци приховують під чохлом безліч блоків, які містять всередині пружини. Блоки розрізняються кількістю пружин і технологією розподілу. Варто пам'ятати одне важливе правило – ортопедичний ефект і жорсткість повністю залежать від кількості пружинних блоків.

Пружинні матраци, своєю чергою, мають класифікацію на підкатегорії – з блоками залежного і незалежного типу. Перший тип – це блоки «Боннель», які зшиті між собою, забезпечують всій площині однакові параметри жорсткості. Згодом, такі пружини починають деформуватися, можуть видавати сторонні звуки. Одним з переваг пружинних матраців з залежними блоками є підвищена пружність, такі вироби можуть витримувати навантаження понад 115 кілограмів. Але головним плюсом залежних пружинних матраців є доступна ціна.

Пружинні матраци незалежного типу складаються з пружин, кожна з яких поміщена в окремий, міцний і довговічний, текстильний чохол. За рахунок цій особливості, матраци можуть мати різну жорсткість, в одному виробі можуть поєднуватися різні зони жорсткості. Це дуже зручно для подружньої пари, де партнерам потрібна різна жорсткість основи спального місця.

Якість виробу з незалежними пружинами визначається їх кількістю на одному метрі квадратному. Стандартний показник – 256, такі матраци забезпечують стандартний рівень комфорту. Матраци підвищеного комфорту містять 512 пружин на один квадратний метр. Елітні матраци гарантують підвищений рівень комфорту, за рахунок великої кількості пружин, від 1000 до 2000.

Головна гідність матраців з незалежними блоками – користь для всього організму, зокрема, для хребта. На такій поверхні хребет знаходиться в правильному положенні, поліпшується стан при різних захворюваннях, знижується інтенсивність болю в спині.

Безшумність – оскільки кожна пружина не контактує між собою, не труться одна об одну і не видають звуків.

Відносний недолік таких матраців – висока вартість. Однак, вони розраховані на тривалий термін експлуатації, тому ціна окупається досить швидко. Є ще один нюанс, про який потрібно пам'ятати – чутливість до миттєвих ударних навантажень. Якщо у вас є діти, краще пояснити їм, що на такому матраці не можна стрибати. А на дитяче ліжечко варто вибрати виріб без пружин або з залежними пружинними блоками, вони нормально переносять сильні, миттєві навантаження.

Особливості безпружинних матраців

Такі вироби можуть виготовлятися з різних матеріалів, найбільш популярним залишається латекс. Цей матеріал добувають із соку тропічного дерева гевея, він відрізняється високими показниками м'якості та еластичності. Рідко матраци створюються тільки з латексу, щоб здешевити вартість виробу, до нього додають пінополіуретан, кокосову койру.

Залежно від поєднання матеріалів, кількості шарів, залежить жорсткість матраца. Вироби, в яких переважає кокосова койра, жорсткі, спати на них можна тільки при захворюваннях хребта. Вироби тільки з кокосової койри відмінно підходять для немовлят, хребет яких ще не сформований. Дешевші моделі матраців створюються з синтетичного латексу, який мало поступається за якістю і характеристикам натуральному аналогу.

Популярні матраци з синтетичних матеріалів, наприклад, «Memory Foam». Це спінений матеріал, який має здатність набувати контури тіла і швидко відновлювати початкову форму.

Головна достойність безпружинного матраца – міцність і довговічність, адже всередині немає елементів, які можуть зламатися. Термін експлуатації якісних виробів сягає 15 років.

Високі ортопедичні властивості – безпружинні матраци з пружних матеріалів високої якості забезпечують відмінну підтримку хребта.

Безпружинні матраци мають і інші переваги – за ними простіше доглядати, вони практичніші у використанні. Наприклад, всередині пружинних блоків може накопичуватися пил, статична електрика. Таких проблем не виникає з матрацами з монолітних плит. Безпружинні матраци підходять людям з великою вагою (вони витримують навантаження понад 100 кілограмів).

При виборі матраца звертайте увагу на ефект «зима-літо», який дозволяє спати в ідеальних умовах в будь-який час року. Літня сторона обшита бавовною, який добре пропускає повітря, а зимова – вовною, яка зігріває в холоду.