Вітальня є особливою кімнатою, в якій члени сім'ї відпочивають, читають книги, разом дивляться фільми, а також, приймають гостей. Отже, обстановку для вітальні потрібно вибирати відповідну, щоб меблі була стильними, зручними і функціональними. Одним з важливих елементів інтер'єру вітальні є комод.

Особливості вибору комоду для вітальні

Популярність цього предмету меблів пояснюється поєднанням декількох позитивних характеристик:

  • Ергономічна конструкція, можливість встановити комод навіть у невеликій кімнаті.
  • Місткі ящики, куди можна скласти багато речей: білизна, постільні приналежності, книги, журнали.
  • Велика розмаїтість варіантів оформлення і конфігурації — прямі, кутові, радіусні, вітрини.
  • Практичність і функціональність — верхню частину комода можна використовувати як туалетний або чайний столик.

Залежно від місця установки, комод може бути настінним, острівним, стандартним.

Настінні комоди фіксуються безпосередньо на стіні. Таке розташування особливо актуально для невеликих кімнат, де мало вільного місця.

Стандартний комод встановлюється уздовж стіни або в кутку.

Острівний — стильний і привабливий комод, який встановлюється в центрі кімнати, є одним з яскравих декоративних акцентів інтер'єру.

Яким може бути зовнішній вигляд комода?

Комод може відрізнятися також за типом конфігурації:

  • кутовий,
  • дзеркальний,
  • довгий,
  • радіусний.

Кутові моделі приваблюють вдалим розташуванням, оскільки дозволяють раціонально використовувати площу в кутку. Такі комоди не навантажувати простір, добре підходять для невеликих віталень. При бажанні, можна замовити навісну тумбу, оформлення якої співзвучна з дизайном комода. Вибрати індивідуальне виготовлення меблів ви можете в магазині RoomDepot.

Радісний комод привертає незвичайним оформленням - замість звичних прямих форм і строгих ліній він має опуклі або увігнуті фасади.

Довгі комоди виступають непоганою альтернативою шафі купе, оскільки всередині ящиків можна розмістити більшість речей. Полку під монітор або телевізор економить простір в гостьовій зоні. Для такого комода також можна вибрати виготовлення навісної тумби. Таке рішення візуально полегшує інтер'єр, виглядає більш витончено, ніж суцільна шафа купе.

Комод з дзеркальними вітринами або фасадами використовується для зберігання посуду, тобто, як буфета. Найчастіше, такі моделі мають кілька закритих фасадів і один дзеркальний, де можна зберігати посуд і ємності з алкоголем (міні бар). Комод з дзеркальним заповненням примітний тим, що візуально збільшує простір, робить кімнату світлішою і затишною.

Матеріали виготовлення комодів

Для виробництва комодів використовуються різні матеріали, але найбільш популярними залишаються дерево і ДСП. Моделі з натурального дерева відрізняються довговічністю, міцністю, стильним і привабливим зовнішнім виглядом. Як правило, дерев'яні комоди покриваються лаком, щоб підкреслити благородну і вишукану текстуру природного матеріалу.

Більш бюджетні моделі створюються з ДСП, популярність якого пояснюється не тільки доступною ціною, але і достатню міцність і довговічністю. Ламінований ДСП виготовляється з високоякісної деревини, яка подрібнюється до стану стружки, просочується смолою, стає дуже міцною і однорідною. У процесі пресування така плита стає схожою на пластик. Меблі з ДСП невибаглива в догляді, стійка до механічних пошкоджень.

Стиль оформлення

З плит ДСП можна створювати комоди з оригінальним декором фасадів. Стильно і незвично виглядають фасади з ДСП, декоровані шпоном, зі вставками з матового або кольорового скла.

ДСП відкриває багато можливостей для декорування комодів — вони можуть створюватися в сучасному або класичному стилі. Якщо ви вибираєте меблі для класичного інтер'єру, варто звернути увагу на моделі з різьбленням, що відтіняють патиною.

У сучасному стилі комод може мати будь-яке колірне рішення, бути глянсовим або матовим. В якості яскравого декоративного акценту можна використовувати ручки - вони можуть бути матовими, хромованими. У багатьох моделях комодів сучасного стилю ручка відсутня, замість неї в фасаді проробляється невеликий отвір, за яке легко відкривати і закривати дверцята.

Створити яскравий декоративний акцент у вітальні можна, якщо вибрати комод з заскленими дверцятами, декорованими піскоструминними малюнками. Ефектно в сучасному інтер'єрі виглядає меблі з кольоровим склом.

Вибрати готову модель комода або індивідуальне виготовлення меблів ви можете на сайті RoomDepot. Великий асортимент комодів для вітальні, в сучасному і класичному дизайні, допоможе зробити правильний вибір.